تبلیغات
مهدویت - امام مهدی ، گونه جدیدى از حیات بشر را به ارمغان مى آورد !
 

 
امام مهدی ، گونه جدیدى از حیات بشر را به ارمغان مى آورد !
به معناى واقعى كلمه ، گونه جدیدى از زندگى توسط امام مهدى(علیه السلام) ، به وجود مى آید ، چه در شناخت انسان از دنیا و خویش و چه در علوم و هدف حیات و شیوه و ابزار زندگى . امام به دانش هاى زمان خود ، 25 برابر مى افزاید و علوم ، پیشرفت چشمگیرى مى كند ; زندگى انسان دچار رشد و جهش بزرگى بر روى كره زمین و در تمامى قسمت ها مى شود .

به معناى واقعى كلمه ، گونه جدیدى از زندگى توسط امام مهدى(علیه السلام) ، به وجود مى آید ، چه در شناخت انسان از دنیا و خویش و چه در علوم و هدف حیات و شیوه و ابزار زندگى . امام به دانش هاى زمان خود ، 25 برابر مى افزاید و علوم ، پیشرفت چشمگیرى مى كند ; زندگى انسان دچار رشد و جهش بزرگى بر روى كره زمین و در تمامى قسمت ها مى شود .

الخرائج  از امام صادق(علیه السلام) آورده است : دانش 27 جزء است . تمام علوم رسولان دو جزء است ، و مردم بجز آن دو جزء ، چیزى نمى دانند ; اما وقتى قائم قیام كند ، 25 جزء دیگر را نیز مى آورد و رواج مى دهد . دو جزء پیشین را نیز ضمیمه مى كند و 27 جزء را رواج مى دهد . مختصر البصائر مى گوید : 27 حرف است 

این حدیث ، گرچه ناظر به علوم پیامبران و رسولان است ، اما علاوه بر دانش معرفت خدا و رسالت و آخرت ، درباره علوم طبیعى نیز هست كه پیامبران اصول آن را به مردم آموخته اند و برخى درهاى آن را در برابر چشمان مردمان گشوده اند . ادریس(علیه السلام) به مردم خیاطى آموخت . نوح(علیه السلام) نجارى و كشتى سازى یاد داد ، داوود و سلیمان(علیهما السلام) زره سازى را یاد دادند و . . . 

مقصود از علم حدیث ، علوم دینى و طبیعى است و معنایش آن است كه نسبت علومى كه اكنون در اختیار مردم است ، با آنچه امام مى آموزد، دو به 25 است . مى توان تصور كرد كه وقتى اطلاعات و دانسته هاى دانش پزشكى و ارتباطات و فضا 25 برابر شود ، زندگى چگونه خواهد بود !

كمال الدین  از امام صادق روایت كرده است : وقتى امور به دست صاحب الامر بیافتد ، هرچه در زمین فرو رفته و ناپیداست ، بالا مى آید و آشكار مى شود . هرچه بالا و ناپیداست ، پایین مى آید و معلوم مى گردد و دنیا برایش مانند كف دست مى شود . اگر در كف دست یكى از شما مویى باشد ، آن را نمى بیند !! اثبات الهداة 3/494 وبحار 52/328 .

صدوق روایت كرده است : ستونى از نور از زمین به طرف آسمان نصب مى شود كه امام اعمال بندگان را در آن مى بیند . روایت شده است كه زیر صخره اى از اهرام مصر ، علومى پنهان است كه پیش از امام(علیه السلام) احدى بدان دست نمى یابد . ( كمال الدین /565 ) .

امام صادق(علیه السلام) فرمود : در زمان قائم(علیه السلام) مؤمنى كه در شرق است ، برادرش را كه در غرب است مى بیند . و آن كه در غرب است ، برادرش را در شرق مى بیند 

امام باقر(علیه السلام) فرمود : گویا یاران قائم را مى بینم كه بر تمام شرق و غرب چیره مى شوند و همه چیزها تحت فرمان آنهاست ، حتى درندگان زمین و پرندگان و تمام اشیا در پى رضایت آنان هستند . قطعه زمینى بر زمین دیگر فخر مى فروشد كه امروز مردى از یاران قائم پا بر من نهاد ! كمال الدین 2/673 ، اثبات الهداة 3/494 ، بحار 52/327 .

امام باقر(علیه السلام) فرمود : وقتى قائم قیام كند ، خدا قدرت شنوایى و بینایى شیعیانمان را زیاد مى كند ، طورى كه میان شان پیك و پست نخواهد بود . با هر كسى سخن گویند ، مى شنود و او را مى بینند ، در حالى كه در جاى خود است ! كافى 8/241 ، خرائج 2/840 ، بحار 52/236 .

به نقل از دلائل الامامه  : وقتى قائم قیام كند ، افرادى را به مناطق مختلف زمین ، مى فرستد . . . به آنان مى فرماید : دستور العملت در كف دستت است ; هر چه مى بینى ، بدان عمل كن !

مقصود معجزه و كرامت ، یا به كارگیرى ابزار پیشرفته است .::
نویسنده : موعود
تاریخ : جمعه 21 تیر 1392
می توانید دیدگاه خود را بنویسید
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.